Top 9 priežasčių – kodėl darbų sauga yra svarbi?

Kodėl darbų sauga yra svarbi?

top 9 priežasčių kodėl darbų sauga yra svarbi

 

Kodėl darbų sauga yra svarbi – šiam klausimui yra daugiau nei tik vienas atsakymas. Tai svarbu kiekvienam pramonės darbuotojui, nes visi darbuotojai nori dirbti saugioje ir užtikrintoje aplinkoje. Sveikata ir saugumas yra pagrindinis visų pramonės šakų veiksnys, siekiant skatinti tiek darbuotojų, tiek darbdavių sveikatą. Rūpinimasis darbuotojo sauga yra bendrovės pareiga ir moralinė atsakomybė.

Darbų saugos svarba

Kiekvienas žmogus, kuris ryte palieka savo namus ir išeina į darbą, namo turi grįžti su gera sveikata. Ar kada nors įsivaizdavote, kad jūsų mylimas žmogus gali ir nebegrįžti namo, jeigu nebus užtikrinta darbų sauga. Arba gausite skambutį, kuriame būtų pranešta, kad  jis / ji yra ligoninėje dėl tam tikro įvykio, atsitikimo darbe? Šios mintys gali kelti net šiurpulius. Tai vienintelė priežastis, kodėl svarbu sukurti saugią darbo aplinką.

Šiomis dienomis darbuotojų sveikatos ir saugos užtikrinimas yra svarbūs tiek darbuotojų, tiek darbdavių gerovei, nes žmonių praradimas yra neišmatuojamas ir netoleruotinas. Tokie nuostoliai ar sužalojimai gali sukelti didelių nuostolių šeimoms, įmonei. Visos pramonės šakos turi riziką darbo saugumui, tačiau vadovybė turėtų skirti laiko apmąstyti ir strategizuoti dalykus, kurių reikia imtis, kad būtų užtikrinta, jog jų darbuotojai yra pakankamai saugūs visą laiką.

Vadovybė gali imtis visų įmanomų ir legalių būdų, kad užtikrintų darbų saugą, jos mokymus ir žinias darbuotojams, kaip reikia palaikyti saugumą darbo metu. Užtikrinus darbuotojų saugumą darbo metu, padidėja ir produktyvumas.

 

Top 9 priežasčių – kodėl darbų sauga yra svarbi?

  • Darbo aplinkos pažintis – yra labai daug darbuotojų, kurie tiesiog nekreipia dėmesio į darbo aplinką, kuri galbūt gali kelti pavojų. Tačiau, svarbu stebėti savo ir bendradarbių darbo aplinką, kurioje dirbate. Kai sužinosite apie konkrečius pavojus, kurie gali atsirasti jūsų darbo vietoje, tai padės jums sumažinti riziką ir leisti imtis atsargumo priemonių.
  • Sumažinti stresą darbo vietoje  dauguma darbuotojų yra pavargę ir nesijaučia sveikais dėl savo pernelyg didelio užimtumo, į kurį įeina ilgas darbo laikas, darbo spaudimas ir konfliktai su kolegomis arba organizacijos vadovu. Ir visa tai gali sukelti darbuotojų susirgimus ar depresiją. Be to, tai ne tik daro įtaką profesiniam gyvenimui, bet ir sukuria nepatogumų asmeniniame. Taigi, patartina rūpintis darbo aplinka, užtikrinti pertraukas, saugumą ir gerą nuotaiką darbe. Beto, bus lengviau planuoti dalykus, kuomet darbo aplinka bus saugi ir patikima.
  • Tinkamai naudokite įrankius – naudodamiesi mašinomis ar bet kokiu kitu įrankiu darbo metu, imkitės atitinkamų atsargumo priemonių. Niekuomet nesistenkite pagreitinti darbo proceso, nes tai yra pagrindinis nelaimingų atsitikimų faktorius. Didžiausia saugumo rizika yra naudoti pastolius kaip kopėčias arba vieną įrankį vietoj kito konkrečiam darbui, taigi, visuomet yra reikalaujama naudoti tam tikrus įrankius, tam tikram tikslui.
  • Žinoti, kur yra avarinis išėjimas – esant avarinei situacijai, jums reikia greitos prieigos prie išėjimų. Taip pat patartina visuomet išjungti įvairius įrankius juos baigus naudoti, jei tai užtikrina darbo saugą.
  • Praneškite darbų vadovui, jei aplinka tampa nesaugi  yra labai svarbu, kad nuolat praneštumėte darbų vadovui, jeigu jums kilo įtarimas, jog darbo aplinka tapo nesaugi. Jie turėtų būti teisiškai įpareigoti užtikrinti, kad jų darbuotojai dirbtų saugioje aplinkoje. Ir tuo atveju, jei darbuotojai nedirba saugiomis sąlygomis, vadovo pareiga yra išklausyti ir suprasti jų būklę ir sukurti saugią darbo aplinką darbuotojams.
  • Naudokite mechaninę pagalbą – jei norite vežti arba pakelti sunkią įrangą, turėtumėte naudoti konvejerio juostą arba šakinį krautuvą. Yra daug pavojaus, jeigu bandysite kelti daiktą, kuris daug sveria. Tai gali pakenkti jūsų sveikatai. Taigi, visuomet naudokite atitinkamus įrangius ar įrangą, kad išvengtumėte sveikatos sužalojimų.
  • Įspėkite – yra daug darbuotojų, kurie tiesiog nekreipia dėmesio, jeigu aplinka tampa nesaugi ir mano, jog tai nesukels didelių bėdų. Dažniausiai, tai yra viena iš daugelio klaidų, dėl kurios gali būti daug nemalonių pasekmių. Net jeigu ir manote, kad kažką pastebėję darbo aplinkoje, jums tai yra “nieko tokio”, įspėkite kitus darbuotojus ar darbų vadovą.
  • Dėvėkite tinkamą saugos aprangą – labai svarbu, kad dirbdami dėvėtumėte tinkamas apsaugos priemones. Be to, įranga gali būti bet kokios formos: ausų kištukai, ausinės, plastikinės kepurės, pirštinės, kaukės ir bet kokia kita įranga, kurios reikia dirbant. Šios priemonės užkerta kelią darbuotojams nuo nelaimingų atsitikimų darbe.
  • Sėdėkite tinkama laikysena – jeigu dirbate sėdimą darbą, tuomet svarbu, kad laikytumėte teisingą pozą, dirbdami prie stalo. Kad išvengtumėte stuburo problemų, turite išlaikyti savo pečius tiesiai. Nesedėkite visos darbo dienos, nuolatos padarykite kelių minučių pertrauką kas valandą, taip prasimankštins kūno raumenys ir darbo dienos pabaigoje nejausite nugaros skausmų.

Darbas tik saugioje aplinkoje

Saugumas yra viena iš didžiausių problemų, su kuriomis yra susiduriama. Vadovų ir verslo savininkų atsakomybė yra užtikrinti, kad jų darbuotojai dirbtų saugioje aplinkoje. Vadovybė turėtų užtikrinti, kad jie toliau motyvuotų ir skatintų darbuotojus, kad jie aktyviai dalyvautų darbo procese ir praneštų, jeigu pamato saugumo kliūtį.

Taip pat, turėtų reguliariai daromi pokalbiai, darbo vadovams patartina praeiti darbų saugos mokymus, dalyvauti pokalbiuose, kuriuose visi darbo vadovai pasitartų su darbuotojais apie saugesnę darbo aplinką, ką galima atnaujinti ir tobulinti, kas suteiktų didesnę apsaugą darbo aplinkoje. Be to, norint motyvuoti darbuotojus, vadovybė turėtų suteikti atlygį, kaip įvertinimą. Taigi, visi šie žingsniai ir patarimai gali užtikrinti darbų saugą ir jaukią darbo aplinką.